هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

الرئيسيةPortalمكتبة الصورجستجوأحدث الصورثبت نامورود

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا

نويسندهپيام
Iman
مدیر صدا
مدیر صدا
Iman

تعداد پستها : 51
Registration date : 2007-06-21

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Empty
پستعنوان: آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا   آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Icon_minitimeالثلاثاء يونيو 26, 2007 6:48 am

البته استاداي 3D Max اينجا كم نيستن و من دارم ازشون چيز ياد مي گيرم .

اینبار میخوام آموزش ساخت یک تفنگ رو آموزش بدم. کپی رایتش مال خودمه و هیچ جای دیگه آموزشش رو ندیدم!.

کار رو از یک طرح دو بعدی شروع می کنیم و سپس به وسیلهء تکنیک Bevel یک حجم میسازیم. حجم رو به وسیلهء Boolean شکل دهی می کنیم.

بعد طرح دو بعدی قاب ماشه رو می کشیم سپس با همون Bevel شکل دهی می کنیم.

ساخت خود ماشه هم به ترتیب بالا پیش می بریم تا شکل اولیه یک کلت Desert Eagle به دست بیاد. من خودم شخصآ خیلی علاقه دارم که یک شکل اولیه داشته باشم و اون رو بهش جزئیات بیشتر بدم. این مدلی که داریم خوراک این کاره.

شروع می کنیم:

طرح زیر رو برای تفنگ بکشید:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Gun

سپس طرح رو انتخاب و به مسیر Surfaces>Bevel Plus برید و روی مربع آپشن کلیک کنید.

Straight Out رو از لیست Outer Bevel Style انتخاب کنید و Bevel رو کلیک کنید.

بعد شکل به دست اومده رو یه کم از پهنا مقیاس دهی کنید. (مقدارش رو بیشتر کنید).

حالا قاب ماشه و خود ماشه رو از همین روش می سازیم:

برای ساخت قاب ماشه دو منحنی بسته به شکل زیر بسازید و ابتدا منحنی بیرونی و سپس منحنی داخلی رو انتخاب و از Surfaces>Bevel Plus در قسمتOuter Bevel Style گزینهء Straight Front Edge رو انتخاب و Bevel رو کلیک کنید:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Masch2d

ساخت خود ماشه هم کار طاقت فرسایی نیست! خودتون بسازید.

حالا همهء چیزایی که ساختید سر هم کنید تا یه همچین شکلی داشته باشید:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Guncomp

حالا به Modify>Delete All By Type> History برید.

می خواهیم لولهء تفنگ رو بسازیم.یک استوانه (Cylinder) بسازید و مناسب با بدنهء تفنگ مقیاس دهی کنید طوری که وقتی چنین حجمی از بالای تفنگ کم میشه به نظر برسه مسیر گلوله هست!. برای زیبایی کار میتونید یکی دیگه هم با اندازهء کوچکتر در زیر همین سوراخ درست کنید. بعد از جایگیری صحیح استوانه ابتدا تفنگ و سپس خود استوانه را انتخاب و به Polygons>Booleans>Union بروید.

همونطور که دیدید استوانه از حجم تفنگ کم شد:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Amoopath

حالا باید گلنگندن (یا گندلگدن یا گلن بدن!) تفنگ رو بسازیم. این هم خیلی ساده اس. یه مکعب با ابعاد بالای تفنگ بسازید. بعد یک مکعب دیگه هم با اندازهء کوچیک بسازید و از زیر مکعب قبلی کم کنید:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Galan

(مکعب بالایی رو انتخاب و سپس پایین رو انتخاب کنید. به Polygons>Booleans> Difference بروید)

یک کپی از گلنگدن بگیرید و از بالای تفنگ کم کنید تا مسیرش مشخص بشه:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Galan2

برای رئالیست شدن کار میتونید یک پوکه پرون (خودمم نفهمیدم!) هم برای گلنگدن بذارید:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Galan3

بسیار خوب. اگر من بخوام این رو ادامه بدم تا هفته دیگه هم تموم نمیشه پس ناچار همینجا تمومش می کنم. شما اگر به مدلسازی علاقمند باشید میتونید این رو به هزار شکل دیگه تغییرش بدید. مهم داشتن یک آبجکت به عنوان مرجع هست که بشه روش کار کرد.

این تفنگ رو من یه خورده جزئیات بهش اضافه کردم:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Lasergunآموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Renderofgun1

براي ساخت ليزر يك استوانه بساز و به صورت يك مستقيم در قسمت ليزر تفنگت قرار بده:

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا Laser

(اين استوانه قطرش زياده خودت قطرشو كم كن)

حالا يه ماده Blinn بهش نسبت بده و رنگش رو قرمز كن (ليزر قرمزه!)

بعد هم از فهرست Special Effects گزينه Hide Source رو كليك كن. اين باعث ميشه كه شكل اصلي محو بشه و فقط نورش باقي بمونه. حالا مقدار Glow Intensity رو

0.100 قرار بده. اين هم ميزان نور حاصل از شئي هست.

البته یه خورده فانتزی شده و اون چیزی که میخواستم نشد. مثل متریال و طرح روی بدنه تفنگ. ولی در کل چیز خوبی از آب در اومده.

اگه از اول تا آخر این آموزش رو خونده باشی و اگه حال ساختن این تفنگه رو نداشته باشی میتونی از اینجا دانلودش کنی:

از اينجا دانلود كنين
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://harvetmoon.1fr1.net/index.htm

آموزش ساخت تفنگ از مدير صدا
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1
 مواضيع مماثلة
-